O relácii

Dajte nám tip

Partneri relácie

Kontaktujte nás

Relácia peniaze na RTVS
InvestovanieBitcoin opäť prekonáva rekordy

Bitcoin opäť prekonáva rekordy

Najznámejšia kryptomena na svete prekonala hranicu 63-tisíc dolárov. Spolu s ňou stúpa cena aj menej známych kryptomien ako Ethereum a Litecoin. Za aktuálnym rastom cien sú pravdepodobne očakávania investorov pred vstupom spoločnosti Coinbase Global na americkú burzu NASDAQ.

Coinbase patrí v kryptomenovom svete k najznámejším spoločnostiam umožňujúcim nákup a predaj virtuálnych mien. Obchodovanie jej akcií na burze NASDAQ sa pokladá za veľký míľnik v oblasti kryptomien. Vstup spoločnosti Coinbase Global na burzu NASDAQ je naplánovaný na stredu 14. apríla s valuáciou okolo 100 miliónov dolárov.

Úspešný vstup na svetoznámu burzu je považovaný za ďalší krok k masovej akceptácii kryptomien. Bitcoin má za sebou úspešný minulý rok, kedy jeho cena vystúpila až na 30-tisíc dolárov. Od začiatku roka 2021 došlo k jej zdvojnásobeniu.
Cenám kryptomien pomáha zvyšujúci sa záujem inštitucionálnych investorov. Banka Morgan Stanley v marci tohto roku oznámila, že svojim klientom umožní prístup k bitcoinovým fondom. Bitcoin navyše začína byť akceptovaný ako platidlo. Za túto kryptomenu si záujemcovia môžu napríklad kúpiť elektrické vozidlá značky Tesla.

Bitcoiny taktiež začal akceptovať internetový platobný systém PayPal.
Kritici digitálnym menám vyčítajú ich vysokú volatilitu (kolísanie hodnoty). Kryptomeny sú navyše častým platobným prostriedkom na čiernom trhu. Ekologickí aktivistu poukazujú na vysokú energetickú náročnosť ich ťažby.

ČLÁNKY Z ROVNAKEJ KATEGÓRIE

NEPREHLIADNITE

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

Relácia peniaze Facebook