O relácii

Dajte nám tip

Partneri relácie

Kontaktujte nás

Relácia peniaze na RTVS
Ďalšie témyŠtát a peniazeSlovenský plán obnovy je hotový. Môžeme dostať 8 miliárd eur

Slovenský plán obnovy je hotový. Môžeme dostať 8 miliárd eur

Slovenskú ekonomiku čaká finančná injekcia. Jej cieľom je jej oživenie po pandémii ochorenia COVID-19. Do konca roka 2023 môže na Slovensko pritiecť celkovo až osem miliárd eur. Podobnú finančnú vzpruhu majú dostať aj ostatné krajiny Európskej únie, čo má spustiť veľké reformy.

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) na Facebooku potvrdil, že slovenský plán obnovy je hotový. Dokument má určiť, na čo Slovensko získané peniaze použije. Z plánu obnovu je pre krajinu pripravených šesť miliárd. Ďalšie miliardy môže Slovensko získať zo štrukturálnych fondov.

„Niekedy na začiatku veľkých vecí môže byť len jeden obyčajný papier. PLÁN OBNOVY si oddnes bude žiť ďalším životom. Verím, že Slovensku len a len pomôže,“ uviedol Matovič na svojom facebookovom účte.

Minister financií zároveň požiadal predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO), aby bol plán obnovy prerokovaný na stredajšom rokovaní vláda. Vláda má v stredu rokovať online až o ôsmej hodine večer. Do Bruselu sa slovenský dokument dostane až po jej schválení.

ČLÁNKY Z ROVNAKEJ KATEGÓRIE

NEPREHLIADNITE

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

Relácia peniaze Facebook