O relácii

Dajte nám tip

Partneri relácie

Kontaktujte nás

Relácia peniaze na RTVS
Ďalšie témyBanky pre ľudíObrat na trhu práve. Zamestnávatelia hľadajú ľudí vo veľkom

Obrat na trhu práve. Zamestnávatelia hľadajú ľudí vo veľkom

Slovenský trh práce ožíva. Najväčší portál na Slovensku hlási pozitívne čísla. Analýza Profesie informuje, že máme za sebou najúspešnejší apríl za posledných šesť rokov. Situáciu ovplyvnilo uvoľnenie opatrení.

Viac ako 23-tisíc pracovných ponúk neevidovala Profesia ani v apríli 2019, ani 2018, ale ani v roku 2017 či 2016. Posledné obdobie prinieslo na pracovnom trhu pozitívny vývoj.

Oproti minulému roku stúpol počet ponúk na takmer trojnásobok. Apríl 2020 bol po príchode pandémie na Slovensko mesiacom s najnižším počtom pracovných inzerátov.

Rok 2019 prekonávame už posledné štyri týždne

Za posledné dva kalendárne týždne uverejnili zamestnávatelia na Profesii od pondelka do nedele vždy viac ako 6-tisíc pracovných ponúk. Takéto počty nových pracovných príležitostí sme nevideli ani v rovnakom období v roku 2019, keď svet pojem koronakríza ešte nepoznal.

Vyššie čísla, ako bolo v spomínanom roku 2019, eviduje Profesia už posledné 4 kalendárne týždne.

Informačné technológie vystriedal obchod a výroba

Kým prvý štvrťrok uverejnili firmy najviac pracovných ponúk v IT, v apríli bolo najviac inzerátov v obchode a vo výrobe.

Zamestnávatelia uverejnili za posledný mesiac 4185 pracovných inzerátov v obchode, 3980 vo výrobe a 3420 v informačných technológiách.

Uvoľnenie opatrení prebralo aj odvetvie cestovný ruch, gastro a hotelierstvo, kde pracovný portál zaznamenal v apríli 933 pracovných ponúk. To je o 320 inzerátov viac ako za celý prvý štvrťrok tohto roka. V januári išlo iba o 171, vo februári o 184 a v marci o 258 pracovných ponúk.

Akých ponúk je aktuálne najviac?

Zamestnávatelia ponúkajú aktuálne najviac pracovných možností na operátorov a operátorky výroby.

Najväčšia časť ponúk požaduje maturitné vzdelanie. Spomedzi inzerátov, ktoré zamestnávatelia uverejnili v apríli, išlo až o 37 percent.

ČLÁNKY Z ROVNAKEJ KATEGÓRIE

NEPREHLIADNITE

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

Relácia peniaze Facebook