O relácii

Dajte nám tip

Partneri relácie

Kontaktujte nás

Relácia peniaze na RTVS
Ďalšie témyAko si poradiť s prenájmom chalupy, hovorí Pavol Paradeiser zo známeho slovenského...

Ako si poradiť s prenájmom chalupy, hovorí Pavol Paradeiser zo známeho slovenského ubytovacieho portálu

Internet ponúka mnoho možností získania krátkodobého prenájmu. Špecializované portály ponúkajú nehnuteľnosti z celého sveta. Ak však máte záujem o ubytovanie v slovenskej chalupe, vyskúšajte rezerváciu cez portál Hauzi.sk. Pavol Paradeiser, prevádzkovateľ portálu tvrdí, že záujem o prenájom chalúp stúpa.

V čom je portál Hauzi.sk iný ako napríklad známy Booking.com?

Pavol Paradeiser

Hauzi.sk je portál s priamym kontaktom na majiteľa. Záujemca o ubytovanie si teda dohaduje pobyt, detaily a cenu priamo s majiteľom. V prípade portálov ako Booking, Airbnb to funguje tak, že tam je cena zvyčajne vyššia a z danej ceny platí ubytovateľ províziu prevádzkovateľovi portálu. Podľa mojich informácií rádovo platia 10 až 12 percent. Niektorí ubytovatelia si preto navyšujú cenu pobytu o túto províziu a teda predávajú pobyt drahšie ako u nás. Booking často využívajú ubytovatelia na nesezónne termíny a termíny, ktoré sa ťažko obsadzujú. Lebo TOP termíny ako víkendy, Silvester, leto a podobne si obsadia cez nás bez problémov. Booking ma hlavne zahraničnú klientelu. My mame najmä slovenskú, českú a poľskú klientelu.

Z akej krajiny pôvodne portál pochádza?

Sme slovenský portál. Na trhu sme 15 rokov.

Aký typ nehnuteľností sa cez váš portál prenajíma najčastejšie?

Najviac zaujímavé sú dlhodobo chaty na Slovensku. Špeciálne v tejto dobe záujem o ne ešte stúpol. Ceny sú rôzne od najlacnejších 50 eur na noc až po niekoľko stoviek eur za noc.

Aká veľká je vaša ponuka?

Aktuálne máme na Slovensku približne 2700 ubytovacích zariadení a v Česku vyše 1100.

Na čo by si mal záujemca o prenájom chalupy zamerať?

Našou výhodou oproti portálom s rovnakým zameraním na Slovensku je ten, že nekorigujeme hodnotenia v prospech ubytovateľov (u nás si viete skutočne vybrať podľa skutočných recenzii), máme kvalitné a presné cenníky a kvalitnejšiu obsadenosť. Treba si na to dávať pozor, aby klient nebol sklamaný.

Na portály poskytujeme hlavne rekreačné a menšie ubytovanie, teda chaty, chalupy, drevenice, apartmány, penzióny a ubytovanie v súkromí, plus horské hotely. Booking je skôr zameraný na hotely a väčšie penzióny. V tom je tiež podstatný rozdiel.

Aké poplatky za Vaše služby platí prenajímateľ a hostia?

Hostia neplatia nič navyše. Ubytovatelia platia ročný poplatok od 359 eur s DPH. Je to porovnateľné s inými slovenskými portálmi.

ČLÁNKY Z ROVNAKEJ KATEGÓRIE

NEPREHLIADNITE

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

Relácia peniaze Facebook