O relácii

Dajte nám tip

Partneri relácie

Kontaktujte nás

Relácia peniaze na RTVS
Kto šetrí, má za triPodľa čoho si vyberať zdravotnú poisťovňu

Podľa čoho si vyberať zdravotnú poisťovňu

V septembri je veľkou témou možnosť zmeniť zdravotnú poisťovňu. Pre tých, ktorí nad takýmto krokom rozmýšľajú, sme pripravili tento článok, kde sumarizujeme, čo si pri výbere všímať.

Najdôležitejšie pri výbere zdravotnej poisťovne je vedieť, čo od poistenia očakávame. Základnú zdravotnú starostlivosť garantuje každá z našich troch poisťovní – v čom sa však líšia, sú benefity, ktoré ponúkajú nad rámec základnej starostlivosti.

TOP 4 benefity

Jedným z najvyužívanejších benefitov je preplácanie doplatkov za lieky a dietetické potraviny. V prípade tohto benefitu sa ponuky poisťovní líšia aj v maximálnych preplácaných sumách, aj v rozsahu preplácaných liekov a potravín. Ak by ste teda tento benefit radi využívali, prejdite si podmienky preplácania liekov každej z poisťovní a vyberte si tú, ktorá vám pokryje najviac nákladov.

Ďalším z často využívaných benefitov je preplácanie poplatkov u zubára. Aj v tomto prípade všetky tri poisťovne poskytujú benefit preplácania peňazí na zubára, avšak líšia sa v celkovej poskytnutej sume, spôsobe vyplácania aj v rozsahu zákrokov, na ktoré si benefit môžete uplatniť.

Tretím top benefitom je preplácanie poplatkov spojených so zrakom. Pozor, nie všetky poisťovne tento benefit ponúkajú, preto, ak je pre vás toto relevantný ukazovateľ, správnym výberom poisťovne môžete ušetriť desiatky eur ročne. Niektoré z poisťovní taktiež prispievajú na okuliarové rámy či sklá, prípadne ponúkajú zľavu pri nákupe z konkrétneho obchodu s okuliarmi.

V dnešnej dobe je taktiež veľmi aktuálne preplácanie poplatkov za testovanie na COVID-19. Či už sú to PCR testy, alebo testy prítomnosti protilátok, niektoré (nie všetky) poisťovne na ne ponúkajú percentuálnu zľavu vo vybraných zariadeniach.

Ďalšie benefity

Medzi ďalšie benefity patria:

  • nižšie čakacie lehoty na rôzne vyšetrenia,
  • výhody pre cukrovkárov,
  • zľavy najrôznejšieho charakteru (od zliav na DNA testy, cez zľavy na potravinové intolerancie, až po zľavy za cestovné poistenie či zľavy na nákupy),
  • online služby poisťovne,
  • ďalšie špecifické benefity (liečba artériovej hypertenzie u všeobecného lekára, špeciálna rehabilitácia po mozgovej príhode a mnohé iné).

Samozrejme, každá poisťovňa ponúka vlastný mix týchto benefitov, takže je iba na nás, aby sme si vybrali ten, ktorý sa nám v našej aktuálnej životnej situácii hodí najviac.

Vždy sa oplatí dobre si preštudovať ponuky všetkých poisťovní. Jednak na to, aby sme našli tú, ktorá nám ušetrí najviac peňazí, ale tiež na to, aby nás tieto ponuky benefitov inšpirovali. Napríklad, vyskúšať taký test potravinovej intolerancie, ak naňho dostanem vysokú zľavu, nemusí byť vôbec na škodu.

ČLÁNKY Z ROVNAKEJ KATEGÓRIE

NEPREHLIADNITE

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

Relácia peniaze Facebook