O relácii

Dajte nám tip

Partneri relácie

Kontaktujte nás

Relácia peniaze na RTVS
Ďalšie témyŠtát a peniazeSPP podpísal v Berlíne s RWE memorandum, pokračuje v zabezpečovaní energetickej nezávislosti...

SPP podpísal v Berlíne s RWE memorandum, pokračuje v zabezpečovaní energetickej nezávislosti Slovenska

SPP podpísal v Berlíne s nemeckou spoločnosťou RWE SUPPLY & TRADING GMBH memorandum o porozumení a pokračuje tak v zabezpečovaní ďalšej strategickej úlohy pre posilnenie energetickej nezávislosti Slovenska.

SPP podpísal v Berlíne s nemeckou spoločnosťou RWE SUPPLY & TRADING GMBH memorandum o porozumení a pokračuje tak v zabezpečovaní ďalšej strategickej úlohy, pre posilnenie energetickej nezávislosti Slovenska. Memorandum vytvára predpoklad pre hľadanie potenciálnych príležitostí, ktoré by spoločnosti mohli poskytnúť prístup k regazifikačným kapacitám v LNG termináloch na nemeckom pobreží. Obe spoločnosti zároveň vyjadrili záujem na prehĺbení obchodnej spolupráce a poskytnutí možností získať prístup ku skladovacím kapacitám v Nemecku.

SPP plánuje zabezpečiť prístup pre Slovensko ku LNG terminálom a ich regazifikačným kapacitám do roku 2026. Aj preto podpísal v poslednom období s kľúčovými partnermi z Talianska, Poľska a Nemecka memorandá o porozumení. SPP súbežne vedie rokovania aj s producentami LNG z USA, Kataru, Ázie či Afriky.

Diverzifikáciu dodávok spoločnosť zabezpečila uzatvorením diverzifikačných kontraktov s najväčšími medzinárodnými dodávateľmi zemného plynu, ktorými na 70% zabezpečila pokrytie spotreby svojich zákazníkov z iného ako ruského zdroja.

ČLÁNKY Z ROVNAKEJ KATEGÓRIE

NEPREHLIADNITE

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

Relácia peniaze Facebook