O relácii

Dajte nám tip

Partneri relácie

Kontaktujte nás

Relácia peniaze na RTVS
TOPNezvestný konateľ cestovnej kancelárie a ochrana spotrebiteľov: Ako sa chrániť pred podobnými...

Nezvestný konateľ cestovnej kancelárie a ochrana spotrebiteľov: Ako sa chrániť pred podobnými problémami?

Podnikateľ Daniel Marko, konateľ cestovnej kancelárie Danny GO travel, bol považovaný za nezvestného, ale pred pár dňami sa prihlásil na políciu v Českej republike. Cestovná kancelária Danny GO travel čelila vážnym problémom, pričom zákazníci tejto cestovky stratili tisíce eur a ubytovanie, keď firma prepadla do finančných ťažkostí. Táto udalosť ukazuje, že aj spoľahlavé cestovné kancelárie sa môžu ocitnúť v problémoch a že je dôležité, aby spotrebitelia poznali opatrenia na ochranu svojich záujmov.

Ak plánujete cestovať s cestovnou kanceláriou, je dôležité prijať niekoľko opatrení na ochranu sa pred podobnými problémami. Prvým krokom je dôkladná kontrola reputácie cestovnej kancelárie. Prečítajte si recenzie od iných zákazníkov a zistite, či má kancelária dobré hodnotenie a jej zákazníci pozitívne skúsenosti s poskytovanými službami. Taktiež si overte, či je cestovná kancelária licencovaná a či má poistenie proti úpadku. Tieto informácie by mali byť verejne dostupné a môžete ich získať buď na overiť na webovej stránke Slovenskej obchodnej inšpekcie alebo na webových stránkach poisťovní.

Pri rezervácii cestovných služieb je dôležité dôkladne si prečítať podmienky a zmluvu s cestovnou kanceláriou. Skontrolujte, aké sú pravidlá a podmienky pre storno rezervácií, vrátenie peňazí a zodpovednosť cestovnej kancelárie v prípade problémov. Je tiež užitočné skontaktovať sa so svojím poisťovateľom a zistiť, či máte dostatočné cestovné poistenie na prípadné nepríjemnosti alebo zrušenie plánovanej dovolenky. Ak sa vyskytne problém alebo podozrenie z nekalého konania cestovnej kancelárie, neváhajte kontaktovať príslušné orgány, ako je polícia alebo Obchodná inšpekcia. Informujte sa o svojich právach a možnostiach náhrady alebo odškodnenia, a neváhajte konať, ak je to potrebné.

ČLÁNKY Z ROVNAKEJ KATEGÓRIE

NEPREHLIADNITE

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

Relácia peniaze Facebook