O relácii

Dajte nám tip

Partneri relácie

Kontaktujte nás

Relácia peniaze na RTVS
TOPNadácia SPP rozdelila 200 tisíc eur na podporu komunít

Nadácia SPP rozdelila 200 tisíc eur na podporu komunít

Nadácia SPP rozdelila až 200 tisíc eur na rozvoj regiónov, revitalizáciu životného prostredia a zlepšenie kvality života ľudí na Slovensku. Prostredníctvom grantového programu „SPPoločne pre komunity“ podporí až 118 organizácií, ktorým nie je ľahostajné, ako funguje svet okolo nás, pričom do podporených aktivít sa zapojí viac ako 70 tisíc ľudí. Výsledky tohto grantového programu komunikuje nadácia na svojom webe.

Nadácia SPP, ktorá nedávno oslávila 20. výročie vie, že keď sa ľudia spoja, dokážu spraviť úžasné veci. Preto vytvorila grantový program špecificky určený na podporu komunít. Ide o regionálne zameraný verejnoprospešný grantový program, prostredníctvom ktorého nadácia podporuje projekty aktívnych ľudí a komunít zo všetkých kútov Slovenska. Vďaka prostriedkom z grantu sa môžu zrealizovať projekty, ktoré prispejú k oživeniu komunitného, kultúrneho alebo športového života v mestách a obciach na celom Slovensku.

Ľudia na Slovensku sú úžasní a vidno, že sa dokážu spojiť pre dobrú vec. Do tohtoročného kola grantového programu prihlásili žiadatelia neuveriteľných 671 projektov, preto sa Správna rada nadácie rozhodla navýšiť alokovanú sumu na dvojnásobok,“ povedala správkyňa Nadácie SPP, Eva Guliková.

„Chceme, aby naša krajina bola lepším miestom pre život, aj vďaka aktívnym komunitám, ktoré sa zameriavajú na skrášlenie svojho okolia, udržiavanie tradícií, či spájanie generácií. Podporu dostanú najmä inovatívne a zmysluplné nápady, ktoré zvýšia kvalitu života ľudí a komunít v regiónoch. Tento rok prevažovali medzi podporenými projektami napríklad témy rozvoja komunitných aktivít, podpora ekovýchovy, vytváranie priestorov na stretávanie sa v miestnej komunite, podpora zdravého životného štýlu a zlepšenie životného prostredia v konkrétnej lokalite,“ dodala Eva Guliková.

O finančnú podporu sa mohli uchádzať organizácie, občianske združenia, nadácie, neziskové organizácie, neinvestičné fondy, všetky stupne školských zariadení až po vysoké školy, ale aj kultúrne inštitúcie, múzeá, knižnice, galérie, kultúrne-osvetové strediská a rovnako aj mestá či obce. Každý žiadateľ či žiadateľka mohla predložiť len jeden projekt. Do procesu hodnotenia bolo zapojených celkovo 22 externých hodnotiteľov. Aktivity podporených projektov musia byť zrealizované do konca októbra 2023. 

Výsledky podpory a bližšie informácie o programe sú zverejnené na Grantový program SPPoločne pre komunity – Nadácia SPP (nadaciaspp.sk).

ČLÁNKY Z ROVNAKEJ KATEGÓRIE

NEPREHLIADNITE

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

Relácia peniaze Facebook